egyéb
Szavazás állása
Lezárt szavazások

Hirek a pálya mellől
Hirek a pálya mellől : Bakonyszentlászló Szlalom 2017/4- Beszámoló és eredmények

Bakonyszentlászló Szlalom 2017/4- Beszámoló és eredmények

Bandee  2017.10.27. 22:09

Idei utolsó bakonyi beszámolónk a dobogósok névsorával

Október végén nem csak az esztendő, de a versenysorozatok aktuális szezonja is a vége felé közeleg. Nincs ez másképp a Bakonyszentlászlón megrendezésre kerülő  szlalomsorozattal sem, hisz október 22-én, vasárnap került sor az idei zárófutamra, mely egyben a DSZK bajnokság 2017-es kiírásának fináléja is volt.

DSC07913

Az érdeklődésre most sem lehetett panasz, hisz 1 óra leforgása alatt feltelt a 150 fős lista, igaz ez a napok során sok helyen kicserélődött. A felhozatal most is sokszínű volt, de a mezőny magját most is a Suzuki- Lada- BMW kategória alkotta. Az ügyeskezű pilóták számára most is 3 mért kör állt rendelkezésre, hogy lemeccseljék egymás között a serlegek sorsát. A nevek között felfedezhettük Bognár Martint az OSZAK és CEZ bajnokságok élmenőjét, és ifj. Fogarasi Attilát, aki a Rallye2 bajnokságban is letette már a névjegyét.

szentlaci2017okt 621

A versenyre Vicuval és a motorikusan megújult Skodával érkeztem. Később csatlakozott hozzánk Vicu apukája, aki az első két körben készített pár fényképezős felvételt, a honlapunkat rajtunk kívül még Dió képviselte, aki nem hagyta otthon videó kameráját és szurkolói transzparensét sem.

DSC08070

A napot egy szervízparki képaláírás begyűjtő körúttal kezdtük, ahol váltottunk pár szót versenyző barátainkkal. Ezt követően Ermex-el és Krisztivel kiegészülve a parkolót és a rajt utáni visszafordítót vettük célba, ahol sok szép közlekedésnek lehettünk szemtanúi. Páran a padkával is közeli kapcsolatba kerültek. A következő körben Vicuék jöttek le a parkolóba, mi pedig a kémény előtti területet szemeltük ki. Az ebédszünet alatt a beígért zuhé is megérkezett, és a mezőny is megfogyatkozott. Az extrém körülmények között- már amennyire lehetséges volt- a porta környékén készítettünk pár képet.

szentlaci2017okt 1008

A nap végeztével a kellemetlen időjárás ellenére jó hangulattal hagytuk magunk mögött a Bakony szívében meghúzódó községet. Reméljük jövőre is hasonlóan jó szlalomversenyekre térhetünk vissza. Ezúton szeretnénk megköszönni az ebédet a rendező csapatnak, és az egész éves kiváló munkájukat. A nap „nyilasrókás” fotótermését >>ITT<< tekinthetitek meg.

DSC07436

Most pedig hagyományainkhoz híven tekintsük át a futam dobogósainak névsorát!

Az abszolút legjobb időeredménnyel a Suzuki Ninja pilótája, Balogh Tihamér büszkélkedhetett a nap végén. A második leggyorsabb Bognár Martin és a fekete Citroen Saxo volt a versenynapon, az összesített harmadik legjobb idő pedig Lovász Róbert és BMW-je nevéhez fűződik.

szentlaci2017okt 098

Az S1 kategóriában ezúttal Petrovics Gábor és Honda Civic-je érték el a legjobb időeredményt. A pilóta dupla nevezésének köszönhetően a nap végén próbálta bebizonyítani a nézőknek, hogy nem csak hátulkaparóssal lehet élményt szerezni. Második helyen a kategória idei bajnoka, Szakonyi Gábor és „GuszTi” fejezték be a szezon finálét. A dobogó harmadik fokára a Suzuki Swifttel versenyző Mulicz László „Csuri” állhatott fel a díjátadón.

DSC07977

Az S2 kategóriában Dombi Péter örülhetett a végső sikernek mind a verseny, mind a bajnokság tekintetében. A VW Golf TDi-vel versenyző pilótát márkatársa, Schwéger Norbert követte az értékelésben, megszerezve a második helyért járó serleget. A harmadik helyezettként pedig a Ford Granada pilótája, id. Mayer László zárta a zárófutam küzdelmeit.

szentlaci2017okt 260

A T1 kategóriában a Trabik mezőnyében ezúttal Ürmös Tamás és narancsszínű járműve vihették haza a győzelemért járó serleget. Második helyen zárta a futamot Nagy György, a harmadik helyen pedig a kategória idei bajnoka Szautner Endre várhatta az eredményhirdetést.

DSC07837

A T2 kategóriában ezúttal is a Suzuki Swiftek vitték a prímet. A győzelemnek a frissen kategóriát váltott Ábrahám Szilárd örülhetett a nap végén. Második helyen Szollár Norbert kormányozta célba a kis japán autót, míg a bronzérmes helyen Kovács Vilmos zárta a futamot.

szentlaci2017okt 684

A T3 mezőnyében az idén az OSZAK bajnokságra összpontosító fiatal pilóta, Bognár Martin és Citroen Saxoja voltak a leggyorsabbak. A másodikként a Toyota Starlettel versenyző Meszes András lépte át a célvonalat. A harmadik helynek pedig Vaczula Péter örülhetett egy Suzuki Swifttel teljesítve a napot.

DSC07498

A T4-es kategóriában ezúttal is a Jantó család tagjai csatáztak a győzelemért. Ezúttal az apa-fia párharcból id. Jantó Attila jött ki győztesen, megelőzve fiát. A harmadik helyen ifj. Kloó László fejezte be az évadzáró szlalomot a fehér Audival.

szentlaci2017okt 125

A H1 kategóriában Osváth Balázs vitte győzelembe a kocka Ladát. A második helyen a verseny egyik nagy visszatérője, Hock Tamás és a kék kereklámpás értek célba. A harmadik helynek pedig a piros 2107-es pilótája, Bóka Dávid örülhetett.

DSC07864

A H2 mezőnyében a BMW-s pilótáké volt most is a főszerep. A végső sikernek Lovász Róbert és az E30-as BMW örülhettek. Szoros csatában lemaradva Nagy Richard fejezte be ezüstérmes pozícióban a napot. A dobogó alsó fokára pedig a zöld E36-os bajor versenygép pilótája, Ender Attila állhatott fel.

szentlaci2017okt 671

A Proto mezőnyben az abszolút győztes Balogh Tihamér állhatott a dobogó tetejére. A második helyen fejezte be a napot a Formula autóval versenyző id. Kloó László. A harmadik helyezett lett a Trabi Pick Up-al versenyző Schwéger Milán.

DSC07474

A Hölgyek kategóriájában Gazdag Judité lett a végső győzelemért járó serleg. A Toyota Starlet pilótája mögött a Fiat Puntoval versenyző Jantó Dorina ért célba másodikként, és Kloó Judit a formula autóval harmadikként.